همه چیز درباره ثبت شرکت

همه چیز درباره ثبت شرکت

ثبت شرکت چیست؟ چه زمانی و چگونه برای ثبت شرکت اقدام کنیم؟ این سوالات و چالش هایی است که برای بسیاری از مخاطبان ما پیش می آید. به جرات باید بگوییم که این کامل ترین مطلب در ایران می باشد که در آن 0 تا 100 آموزش ثبت شرکت را یاد می گیرید. پس حتما این نکات را که با دقت نوشته شده است بخوانید تا با چشمان باز برای تاسیس شرکت خود اقدام کنید.توصیه ما به مشتریان همیشه این بوده است که: حواستان را جمع کنید و مراقب جیبتان باشید چون قیمت های نامعقول بسیاری در این بازار وجود دارد. حتما بابت خدماتی که می گیرید ریز به ریز از کارشناس خود توضیحات طلب کنید. در ضمن برای خدماتی که قرار است به شما ارائه شود، قرارداد کتبی بنویسید.با موسسه حسابداری ماکان همراه باشید تا با همه چیز درباره ثبت شرکت آشنا شویم.

ثبت شرکت

ثبت شرکت چرا برای پیشرفت شما اهمیت دارد؟ خوب بگذارید تصور کنیم کسب و کاری داریم که خدماتی ارائه می کنیم یا کالایی تولید یا بفروش می رسانیم. تا اینجای کار که شروع کسب و کارمان است مشکلی نیست و به خوبی کسب درآمد می کنیم.حال اگر بنا به پیشرفت و بزرگ تر کردن کسب و کار خود را داریم و با سازمان ها و شرکتهای بزرگ قرارداد ببندیم و همکاری کنیم، آیا این امکان وجود دارد؟ آیا این شرکت و سازمان ها با شخص عادی و حقیقی قراردادی به امضاء می رسانند؟ قطعا خیر.

خوب اینجا باید برای بزرگ شدن و نامی در بین نام ها شدن باید برای ثبت شرکت اقدام کنید. البته نگران نباشید ما اینجاییم تا در برای ثبت شرکت فوری و ارزان شما اقدام کنیم.فعالیت را نظم بخشیده و به آن سامان دهی داده می شود،فعالیت آن ها بصورت قانونی انجام می شود،افراد، نهادها و دولت اطمینان و اعتماد بیشتری را به دست می آورند،شرکت در مزایدات و مناقصات سایر شرکت ها،امکان دریافت و اعطای نمایندگی،امکان استفاده از وام و تسهیلات بانکی،ایجاد سابقه برای شرکت.

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

برای ثبت شرکت باید سلسله مراتب را رعایت کنید و طبق مراحل تاسیس شرکت در اداره که به صورت مختصر به آن می پردازیم باید مراحل را طی کنید. ما در این بخش گام به گام مراحل مختلف را آموزش می دهیم. پس با دقت به موارد زیر توجه کنید:ابتدا باید نوع شرکت خود را بر اساس فعالیتی که دارد مشخص کنید، دفت کنید که این مرحله خیلی اهمیت دارد.تعیین شرکای شرکت یا همان سهامداران، مشخص کنید که تصمیم دارید با چه کسانی در تاسیس شرکت شریک باشید.مشخص کردن سرمایه اولیه شرکت که برای هر نوع شرکت حداقل هایی دارد، اگر میزان سرمایه اهمیتی برایتان ندارد حداقل را در نظر بگیرید.

انتخاب موضوع فعالیت شرکت بر اساس فعالیتی که دارید باید مشخص شود چون در آینده شما با شرکتی که دارید تنها فعالیتی که در این مرحله انتخاب کرده اید می توانید انحام دهید.مرحله جذاب انتخاب نام شرکت، شما 5 عدد نام که حداقل باید 3 سیلاب داشته باشند را باید انتخاب و بر اساس اولویت آنها را اعلام کنید.تعیین چارت سمت هر عضو و مشخص کردن اختیارات و حقوق امضاء،ثبت نام آنلاین در سامانه اداره و بعد از آن انتظار برای تایید نام و دانلود اوراق برای امضاء و ارسال به اداره از سامانه.ارسال کردن 2 سری مدارک امضاء شده به همراه نامه تایید نام اداره،مراجعه به اداره جهت امضاء و تحویل اوراق،پرداخت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت، تبریک شرکت شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

تاسیس شرکت در مناطق آزاد مزایا و معایب خاص خود را دارد. مناطق آزاد ایران شامل مناطق ماکو، اروند، چابهار، ارس، قشم، کیش و انزلی می باشد. یکی از بزرگترین نقاط قوت شرکت ها در مناطق آزاد معافیت مالیاتی می باشد.طبق قانون اگر شرکت ها در مناطق آزاد طبق قانون موارد قانونی مالیاتی خود را رعایت کندد تا 20 سال می توانند از معافیت مالیاتی بهره مند شوند.پس اگر در مناطق آزاد ثبت شرکت کردید توجه زیادی به فعال بودن جواز، کد اقتصادی ، پلمپ دفاتر و خیلی مهم تر از همه اظهارنامه مالیاتی داشته باشید.در ضمن باید علاوه بر اینکه شرکت شما در مناطق آزاد به ثبت می رسد باید فعالیت های کاری و تجاری شما هم در منطقه آزاد باشد. اگر این مورد نیز رعایت نشود شما مشمول مالیات خواهید شد.

مناطق آزاد بدلیل اهمیت و آزادی وارد کردن دستگاه های تجاری بهترین نقاط برای سرمایه گذاری هستند. زیرا از این طریق می توان بسیاری از هزینه های راه اندازی دستگاه و جابجایی دستگاه را داخل کشور و گمرکی را حذف نمود. و با فراغ بال بستری به دنبال توسعه و گسترس فعالیت های اقتصادی خود باشیم.باید ابتدا در هر یک از مناطق آزاد مهم ترین استعداد آن را دریافت و بدنبال درآمدزایی از آن طریق بود. زیرا مهمترین اهداف شرکت ها دستیابی به سودآوری منابع مالی از طریق این شرکت ها و مبادلات آنها می باشد.مناطق آزاد باعث ذخیره ارز و جلوگیری از خروج آن از کشور شده و در مقابل باعث ارز آوری فراوان می شود. در نتیجه در اقتصاد کشور نقش کلیدی را ایفا می کنند. و بسیاری از تجار خارجی نیز برای راه کسب و کار در ایران ابتدا در مناطق آزاد سرمایه گذاری می کنند.

چه زمانی باید شرکت ثبت کنیم؟

شاید برایتان جالب باشد که تعداد قابل توجهی از مراجعه کنندگان به ما پس از گرفتن مشاوره تخصصی متوجه می شوند که اصلا نیازی برای ثبت کردن شرکت ندارند. با توجه به نبود آموزش های لازم در زمینه تجارت این عزیزان به دلیل عدم آگاهی برای ثبت شرکت و تبدیل کسب و کار خود به شخصیت حقوقی برای خود دردسرهایی را ایجاد می کنند.پس تاکید می کنیم که حتما قبل از اقدام تحقیق کنید که اصلا ثبت شرکت برای شما مناسب است؟ آیا ضرورتی برای تبدیل کسب و کارتان به شخصیت حقوقی دارید؟ و اصلا شرکت چه زمانی ثبت می شود و از چه زمانی باید حواستان به تعهدهای حقوقی خصوصا موارد مالیاتی باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

همه چیز درباره ثبت شرکت

ارائه مدارک شناسائی مانند کارت ملی و شناسنامه هر یک از شرکاء.ارائه شرکت نامه،ارائه تقاضانامه ثبت شرکت،ثبت نام کد ثنا برای تمام اعضای هیئت مدیره (قانون جدید از آبان ماه 1400)،آماده سازی اساسنامه تکمیل شده شرکت،دریافت تاییدیه آدرس و کد پستی محل شرکت،تعیین حق امضای شرکت (چنانچه حق امضا برای بیش از یک نفر باشد باید نوع و شرایط امضاهای شرکت مشخص شود)،تعیین سمت و سهام هریک از اعضاء،ارائه 5 مورد نام حداقل 3 سیلابی به ترتیب اولویت،ارائه مجوز (ویژه شرکتهایی که نیاز به مجوز دارند)،ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی و موسسین شرکت و صورتجلسه هیئت مدیره،ارائه وکالتنامه وکیل (در صورتی که گیرنده کار از اداره وکیل باشد)،در صورتی که شرکت سهامی خاص است فیش بانکی که معادل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت شما باشد.

ثبت نام کد ثنا برای ثبت شرکت اجباری شد

طبق قانون جدید اداره ثبت شرکتها از آبان ماه 1400 کلیه اعضای هیئت مدیره شرکتهای تازه تاسیس می بایست برای درخواست تاسیس ابتدا در سامانه ثنا ثبت نام کرده و کد ثنا دریافت کنند، در نظر داشته باشید که این قانون اجباری بوده و در حال حاضر از این تاریخ در صورتی که پرونده ای بدون ثت نام کد ثنا ارسال شود از طرف اداره نقص خورده و کار ثبت شرکت شما رد خواهد شد.

مهم ترین موانع ثبت شرکت چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت قدری با هم متفاوت است. ما در این قسمت به کلیات مدارک مورد نیاز اشاره کردیم اما حتما باید قبل از درخواست از مشاورین مجرب ثبتی جدیدترین و بروزترین لیست مدارک را دریافت کنید. اعضای هیئت مدیره نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند و یا دارای شغل دولتی باشند، اعضای هیئت مدیره در شرکت های خصوصی می تواند در چند شرکت عضو هیئت مدیره باشد، مدیرعامل به هیچ عنوان نمی تواند در 2 شرکت این سمت را داشته باشد چه در شرکت های دولتی و چه در شرکت های خصوصی.

نکات مهم ثبت شرکتها

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که ثبت شرکت ها اگر چه به ظاهر کار ساده ای است، اما نیاز به تخصص و مهارت دارد. به همین دلیل باید دقت داشته باشید که چه شرکتی را برای کار خود انتخاب می کنید. متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از شرکت ها مبالغ های هنگفتی را دریافت می کنند، اما خدمت با کیفیتی را ارائه نمی دهند.ما افتخار داریم که خدمات با کیفیت را با بهترین خدمات به مراجعه کننده ها ارائه می دهیم. یکی از مهم ترین خدمات این است که شما به صورت غیر حضوری هم می توانید ثبت یک شرکت را انجام دهید.

در این روزها که هر کسی مشغله های خود را دارد، امکان بهره مندی از خدمات غیر حضوری اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.لازم به ذکر است که خدمات ثبت یک شرکت به صورت اینترنتی یا به صورت تلفنی پول اضافی را برای شما به دنبال نخواهد داشت. این در حالی است که استفاده از این خدمات مزیت های فراوانی هم برای شما به دنبال دارد. البته در هنگام انتخاب یک شرکت برای ارائه خدمات غیر حضوری، باید دقت بیشتری به خرج دهید.

به این 3 نکته حتما توجه کنید:

اولین نکته ای که باید بسیار به آن توجه داشته باشید انتخاب شریک برای ثبت شرکت می باشد. زیرا طبق قوانین، شما به هیچ وجه نمی توانید تنهایی به تاسیس شرکت بپردازید. بعنوان مثال برای شرکت سهامی خاص به حداقل دو شریک سهامدار و دو عضو غیر سهامدار که مجموعه 5 نفر می شود و ثبت شرکت بامسئولیت محدود به حداقل یک شریک که مجموعا دو نفر خواهید شد نیاز دارید.حال وقتی شریک خود را انتخاب کردید باید موضوع فعالیت خود را نهایی کنید. زیرا با انتخاب موضوع فعالیت، شما باید به دنبال این باشید که فعالیتتان نیازمند به اخذ مجوز است یا خیر؟

که در صورت نیاز به مجوز باید از مرجع صلاحیت دار مجوز مربوطه را دریافت کنید در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.طبق قانون تجارت شرکت های تجاری به ۷ نوع قالب شرکت بامسئولیت محدود، شرکت تعاونی، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی و شرکت سهامی (سهامی عام و خاص) تقسیم شده اند که شما موظفید در این مرحله نوع شرکت خود را انتخاب کنید.در ادامه به تفصیل در مورد تک تک این شرکت ها توضیحات لازم را ارائه می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سامانه ثبت شرکت ها و موسسات

در حال حاضر کلیه مراحل اولیه درخواست تاسیس و ثبت شرکت از طریق سامانه ثبت شرکت ها و موسسات انجام می شود. اگر آشنایی با فرآیند عملی ثبت درخواست در سامانه را دارید خودتان می توانید انجام دهید. در غیر این صورت به دلیل اهمیت بسیار زیادی که راه اندازی شخصیت قانونی شرکت شما دارد، بهتر از متخصصین کمک بگیرید.اگر مراحلی را در سامانه ثبت شرکت اشتباه بزنید زمان شما می سوزد و مجدد باید از اول شروع کنید. اگر اطلاعاتی را به غلط در سامانه ثبت کنید از پایه شرکت شما با غلط اطلاعاتی ثبت می شود.

ثبت شرکت اینترنتی و آنلاین

هنگامی که از خدمات غیر حضوری ثبت شرکت استفاده می کنید، در وقت خود به طرز چشم گیری صرفه جویی خواهید کرد. مراجعه به شرکت ارائه دهنده خدمات پول زیادی را از لحاظ مالی برای شما به دنبال خواهد داشت.لازم به ذکر است که در صورت استفاده از خدمات غیر حضوری علاوه بر مالی، در زمان خود هم صرفه جویی خواهید کرد.

تصور کنید که زمانی را برای رفتن به شرکت مورد نظر صرف می کنید، مدت زمانی هم در همان شرکت منتظر خواهید بود تا نوبت شما شود و سپس زمان دیگری را صرف رسیدن به مقصد خود خواهید کرد. این در حالی است که به سادگی و با یک تماس تلفنی می توانید همه این کارها را انجام دهید و دیگر زمانی را هدر ندهید.به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که نه تنها برای ثبت شرکت می توانید از خدمات مشاوره اینترنتی و آنلاین استفاده کنید، بلکه برای دیگر خدماتی که ارائه می شود هم می توانید از این امکان استفاده کنید.

ثبت شرکت ارزان

مجموعه ما چه خدماتی به شما می تواند ارائه کند؟ با افتخار هر خدماتی که در زمینه امور ثبتی بخواهید با بهترین کیفیت و بالاترین رضایت دریافت خواهید کرد.قیمت های ما خیلی کم نیست ولی به جرات مناسب ترین قیمت ثبت شرکت با توجه به کیفیت خدماتی که دریافت می کنید را تجربه می کنید. در ادامه به عناوین بخشی از خدمات موسسه ثبتی ثبتی نو اشاره می کنیم.موسسه خدمات اعزام کارشناس در محل را به جهت سهولت در کار برای شما عزیزان در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که اعزام کارشناس در محل و مشاوره حضوری به معنای عقد قرارداد نخواهد بود. و شما این حق را دارید که تنها از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

ثبت شرکت فوری

احتمالا برای شما سوال است که ثبت شرکت فوری یعنی چه، مگر چند نوع شرکت می توانیم ثبت کنیم؟ ممکن است در برخی موارد نیاز داشته باشید که خدمات سریعتری دریافت کنید.این به این معنا نیست که به صورت غیر قانونی کاری انجام شود. تاسیس فوری زمانی انجام می شود که امکان انجام کار شما خارج از نوبت برای موسسه فراهم باشد. اما ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که برای کلیه خدمات مورد نیاز امکان اخذ فوری خدمات را برای شما در نظر بگیریم.در این قسمت به عناوین شرکت هایی که به صورت فوری می توان تاسیس کرد اشاره می کنیم. اما در ادامه با جزئیات تمام توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت شرکت در سال 1401

قطعا برای شما این سوال پیش خواهد آمد که اصلا شرایط ثبت شرکت چیست؟ اینکه برای ثبت شرکت چه شرایطی باید داشته باشیم؟ خوب ما به صورت کلی به این سوالات پاسخ داده ایم اما در این بخش باز به این موضوع می پردازیم.ببینید هر نوع شرکت بر اساس قوانین ثبتی خود شرایط خاص خود را دارد. پس ابتدا باید بسنجید که نیاز کاری شما به چه نوع شرکتی خواهد بود. بعد از اینکه کامل متوجه شدید که چه نوع شرکتی باید ثبت کنید باید به سراغ تحقیق در خصوص شرایط تاسیس آن بروید.

ما به مشتریان خود به صورت کامل از 0 تا 100 شرایط را در مشاوره رایگانی که داریم اعلام می کنیم. به طور مثال برای راه اندازی شرکتهایی با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو داشته باشید و حداقل سرمایه 100 هزار تومانی اعلام کنید. اما برای کمپانی های سهامی خاص باید حداقل 5 نفر عضو داشته باشید با شرایط خاص خودش که در صفحه تخصصی این نوع شرکت به تفصیل توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم حتما حتما مطالعه کنید.

همه چیز درباره ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت چیست و چه کمکی به ما می کند؟ خوب این سوالی است که بسیاری از مشتریان ما آن را شنیده اند و می خواهند بدانند که معنی آن چیست.حتما می دانید که دو شرکت مختلف نمی توانند نام یکسان و یا مثلا مدیر عامل یکسان داشته باشند. خوب پس چه زمانی باید از این موضوع مطمئن شویم که آیا شرکتی هم نام شرکت ما وجود دارد یا خیر؟

این دقیقا یکی از بهترین و مهم ترین خدماتی است که یک کارشناس خبره باید در هنگام انجام خدمات شما باید برای شما انجام دهد. ما باید درخواست مشتری را قبول کرده و قبل از اقدام استعلام بگیریم که آیا این شرکت قابل ثبت هست یا نه.از هر نظر قانونی و مواردی که برای اداره مهم است باید بررسی شود تا وقت مشتری هدر نرود. پس حتما در هنگام درخواست تاسیس شرکت خود، به این نکته توجه کنید تا با کمترین ریسک به هدف خود برسید.

قانون امضاء الکترونیک برای ثبت شرکت

طبق قانون جدید اداره ثبت شرکتها بزودی کلیه متقاضیان ثبت شرکت می بایست دارای امضای الکترونیک و توکن مخصوص اداره ثبت باشند. هدف از احجرای این قانون جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان به اداره می باشد. در حال حاضر در ابتدای سال 1401 هنوز به صورت 100درصدی این قانون اجرا نشده است ولی بزودی روند ثبت شرکت به این شکل اجرا خواهد شد.

آیا ثبت شرکت مالیات دارد؟

در حال حاضر با توجه به سخت گیری ها و قوانین جدید مالیاتی، این سوال بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت پیش بیاید که آیا ثبت شرکت شامل مالیات می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر مراوده مالی طبق قانون جدید شامل پرداخت مالیات خواهد شد. پس اگر شما تصمیم دارید شرکت خود را راه اندازی کنید باید از ابتدا سیستم مالی خود را ایجاد کنید.از همان ابتدا به گرفتن دفاتر قانونی، کدهای مالیاتی و به موقه ارسال کردن اظهارنامه ارزش افزوده و هر ساله اظهارنامه عملکرد توجه زیادی داشته باشید. اگر شما تمام این موارد را تحت نظر مشاور مالی با تجربه انجام دهید به شما قول می دهیم که هیچ گونه چالش مالیاتی نامتعارفی با سیستم مالیاتی نداشته باشید. پس نترسید، کسب و کار خود را ایجاد کنید، شرکت خود را ثبت کنید و بدون نگرانی به کسب درآمد بپردازید.

درباره نویسنده

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا