بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

نرم‌افزارهای حسابداری، امروز به یک ابزار بسیار مهم برای حسابداران شناخته شده است. نرم افزار حسابداری کار را بسیار راحت‌تر و دقیق‌تر کرده است و از هرگونه خطایی جلوگیری می‌کند. از آنجایی که در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت گوشی‌های هوشمند شده‌ایم، شرکت‌های بزرگ تولید نرم افزار را بر آن داشته است که تا اپلیکیشن‌هایی در سیستم‌عامل‌های اندروید و IOS به عنوان نرم افزار حسابداری برای موبایل راه‌اندازی و به بازار عرضه کنند. در این مقاله موسسه حسابداری ماکان، قصد دارد بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل را به شما معرفی کند.

تاریخچه نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری، یک نوع نرم افزار کاربردی است که ماژول‌های آن بر اساس اصول حسابداری مثل ماهیت حساب‌ها، حساب‌های دریافتنی، حساب‌های پرداختنی، پرداخت‌های آتی، موجودی کالا و … برنامه‌نویسی می‌شود. این که دقیقاً از چه زمانی نرم افزارهای حسابداری آغاز به کار کرده‌اند، آمار دقیقی نیست اما گفته می‌شود از سال 1368، اولین نرم افزار حسابداری که خیلی هم ساده بوده است، راه‌اندازی شد.

کم‌کم با روی کار آمدن سیستم‌عامل‌هایی مثل ویندوز، این نرم‌افزارها هم به‌مرورزمان با گسترش کسب‌وکارها و همچنین نیاز بازار نیز، پیشرفت چشمگیری کردند. در 5 سال اخیر با توجه به گسترده شدن گوشی‌های اندروید و همچنین IOS، نیاز به نرم افزار حسابداری برای موبایل احساس شد؛ به همین دلیل شرکت‌های بزرگ زیادی که در ادامه مطلب نام خواهیم برد، به ساخت اپلیکیشن‌ها برای نرم افزار حسابداری پرداختند.

مزایای استفاده از بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

در قرن 21، پیشرفت تکنولوژی کار بشر رو بسیار آسان کرده است. به طور مثال شما می‌توانید از راه دور تصویر مغازه یا کسب‌وکار خود که توسط دوربین‌های مداربسته تصویربرداری می‌شود، می‌توانید مشاهده کنید؛ حال همین پیشرفت تکنولوژی در شغل حسابداری هم ثمرهٔ بسیاری داشته است که به هرکدام از این مزایا می‌پردازیم.

افزایش سرعت

در قدیم‌الایام که حساب‌ها را در دفترهای می‌نوشتند و سپس آنها را دسته‌بندی می‌کردند و در داخل زونکن‌هایی می‌گذاشتند، برای اینکه حسابی را پیدا و بررسی کنند، شاید چندین ساعت تا چند روز زمان می‌برد؛ به همین دلیل سرعت روند حسابداری بسیار کُند و کسل‌کننده بود. اما امروزه تنها با تایپ کد حساب یا نام آن، در کسری از ثانیه، حساب موردنظر پیدا می‌شود و حسابدار می‌تواند کاملاً به تمام حساب‌ها هر زمانی که بخواهد، دسترسی داشته باشد.

دقت بالا

اگر دانشجوی حسابداری باشید، حتماً تجربه داشته‌اید زمانی که ترازنامه مالی یا صورت‌های مالی را تدوین می‌کردید و فقط با یک اشتباه در یکی از اقلام، مانده پایانی آنها تراز نمی‌شد؛ همین موضوع در یک گستره وسیع‌تری را تصور کنید که حساب یک شرکت در طول 12 ماه، اگر حتی یک اشتباه هم صورت گرفته باشد، مشکل پیش می‌آید. اما نرم‌ افزار های حسابداری ، مثل یک فرشته نجات، این مشکل را به راحتی حل کرده‌اند به‌طوری‌که اگر در بستن حساب‌ها، مبلغی مغایرت داشته باشد، بلافاصله اخطار می‌دهد.

تسهیل در گزارش‌نویسی

با توجه به اینکه حسابدار دسترسی به تمام حساب‌ها دارد، می‌تواند روزانه به راحتی از هر گونه حسابی، گزارش تهیه کند و به مدیر ارسال کند.

امینت بالا

نرم افزار های حسابداری دارای رمز و پسورد هستند که به راحتی هک نمی‌شوند؛ به همین دلیل احتمال اینکه شخصی از اسناد محرمانه شرکت سوء استفاده کند، بسیار کاهش داده است.

معرفی 7 نرم افزار حسابداری برای موبایل

از آنجایی که موبایل‌های هوشمند وسیله رایج مردم امروزه شده است و همچنین نسبت به سیستم‌های کامپیوتری قابل دسترس تر هستند؛ با پیشرفته‌تر شدن سیستم عامل اندروید و IOS، این قابلیت را پیدا کرده‌اند که بتوانند اپلیکیشن‌هایی را برای انجام امور حسابداری، پردازش کنند. در ادامه به معرفی 7 نرم افزار حسابداری برای موبایل می‌پردازیم که رضایتمندی بالایی نسبت به دیگر نرم افزار حسابداری داشته است.

نرم افزار حسابداری موبایل هلو

بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

هلو یکی از بهترین نرم افزار های حسابداری برای کسب و کار های کوچک و متوسط است. این نرم افزار دارای امکاناتی مانند صدور انواع فاکتور، انبار داری، مدیریت چک‌ها و … است. این نرم افزار برای بسیاری از اصناف، مطابق با نیاز آنها، سفارش سازی کرده است.

نرم افزار حسابداری موبایل پارامیس

نرم افزار حسابداری پارامیس، یکی از بهترین نرم افزار های حسابداری به شمار می‌آید که دارای یک طراحی کاربری بسیار زیبا است و دوستانه است که هر شخصی می‌تواند حساب‌های شخصی خود را مدیریت کند. یکی از امکانات خوب این نرم افزار حسابداری برای موبایل، این است که تمام پیام‌های بانکی را به طور خودکار در خود ثبت می‌کند. این نرم افزار دارای چند نوع است :فروشگاهی،بازرگانی،تولید.که هرکدام بر اساس نیاز اصناف طراحی و راه‌اندازی شده است. به طور کلی امکانات این نرم افزار حسابداری برای موبایل عبارت‌اند از:مدیریت چک‌ها،گزارشات،پشتیبانی،امنیت اطلاعات،اطلاعات بانکی،بودجه‌بندی،مدیریت وام و اقساط،مدیریت هزینه‌ها و درآمدها.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی یاس

این نرم افزار حسابداری هم محبوبیت بالایی دارد. از جمله امکاناتی که این نرم افزار دارد، این است که تمام دخل‌وخرج فروشگاه، فاکتورهای خریدوفروش و حتی فاکتورهای برگشتی را ثبت و صادر می‌کند. به‌طورکلی امکانات این نرم افزار به شرح زیر است:کنترل تعداد ورود و خروج کالاها،ثبت هزینه‌ها و درآمدها،ثبت طرف حساب‌ها و کنترل حساب‌ها،تعریف واحدها،معرفی و کنترل حساب‌های شخصی،ثبت دریافتی و پرداختی به طرف حساب‌ها با امکان ویرایش و یا حذف اسناد در همه قسمت‌ها،گرفتن خروجی اکسل،ذخیره فاکتورها و اسناد به صورت عکس جهت ارسال به طرف حساب‌ها از طریق ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی،امکان افزودن توضیحات برای هر فاکتور،و …به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که این یکی از نرم افزار هایی است که تمام نیازهای شما را برطرف می‌کند و دیگر به هیچ نرم افزار حسابداری دیگری نیازی نخواهید داشت.

نرم افزار حسابداری هوفر یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

نرم افزار حسابداری برای موبایل هوفر با بیش 10 هزار نصب فعال، دارای طراحی زیبا و امکانات اختصاصی و بالایی است. در کل این نرم افزار حسابداری دو نوع است :نرم افزار حسابداری اندروید شخصی، نرم افزار حسابداری اندروید کسب‌وکار،نرم افزار حسابداری اندروید شخصی، برای افرادی که سرپرستی خانواده هستند یا برای مدیریت هزینه‌ها و حساب‌های شخصی خود به یک نرم افزار حسابداری برای موبایل نیاز دارند؛ به همین دلیل شرکت هوفر این نرم افزار را برای این دسته از افراد راه‌اندازی کرده است و به‌صورت رایگان در اپ مارکت‌ها، می‌توانید دانلود و نصب کنید.

بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

اما نرم افزار حسابداری اندروید کسب‌وکار، دارای امکانات به خصوصی هستند به‌گونه‌ای که اطلاعات به‌جای حافظه گوشی، در سرور مجازی ذخیره می‌شوند، به همین چند نفر می‌توانند از یک نرم افزار با اطلاعات یکسان، استفاده کنند. همان‌طور که از نامش پیداست، اگر شما صاحب یک کسب‌وکار هستید و یک یا چند حسابدار دارید، نرم افزار حسابداری موبایل هوفر، می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

نرم افزار حسابداری برای موبایل موج

این نرم افزار که توسط تیم جوانان یزدی نوشته شده است، دارای یک طرح زیبا و همه پسند است که مورد رضایت بسیاری از افراد بوده است. نرم افزار حسابداری موج هم شامل حسابداری شخصی و تجاری است. نرم افزار حسابداری شخصی موج همانند نرم افزارهای قبلی که ذکر شد، برای انجام امور مالی شخصی استفاده می‌شود. نرم افزار حسابداری تجاری موج، همان‌طور مشخص است، برای تجارت و کسب‌وکارها آماده شده است تا کارفرما بتواند امور مالی تجارت خود را مدیریت کند. امکانات حسابداری شخصی موج :مدیریت چک‌ها،مدیریت قرض‌ها،مدیریت وام‌ها،بودجه‌بندی.امکانات حسابداری تجاری موج :ثبت فاکتور،مدیریت محصولات،مدیریت مشتریان،تقویم کاری.

نرم افزار حسابداری موبایل قیاس

این نرم افزار که برای بیشتر حسابداری شخصی راه‌اندازی شده است، دارای امکانات عالی است. این نرم افزار برای برخی از مخاطبین خاصی طراحی شده است؛ به همین منظور نیاز برخی از افراد که برای مدیریت دخل‌وخرج خود به یک نرم افزار حسابداری شخصی‌سازی‌شده نیاز دارند، برطرف می‌شود. نرم افزار حسابداری برای موبایل قیاس، مناسب برای این دسته از افراد است:

افراد شاغل و غیرشاغل،دانشجویان و دانش‌آموزان،خانم‌های خانه‌دار،مدیران ساختمان‌ها،راننده‌های تاکسی و مسافربری،سرویس‌کارها یا اشخاصی که درآمدهای مقطعی دارند،تنخواه‌داران شرکت‌ها و نهادهای دولتی برای نگهداری انواع پرداخت‌ها و حساب تنخواه خود،مغازه‌ها و واحدهای خدماتی کوچک برای نگهداری درآمد، هزینه و موجودی مغازه،هر شخص یا هر کسب کار کوچک دیگری که علاقه‌مند به نگهداری میزان درآمد، هزینه، موجودی، بدهی و طلب خویش است.

نرم افزار حسابداری موبایل پرنس یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری برای موبایل

نرم افزار حسابداری شخصی پرنس هم برای امور مالی شخصی هر فرد، طراحی و راه‌اندازی شده است. به‌طورکلی امکانات این نرم افزار عبارت‌اند از:تعریف اکثر حساب‌های پیش‌فرض و موردنیاز افراد از جمله هزینه‌ها، درآمدها و غیره،امکان تعریف حساب‌های دلخواه بانک، صندوق، اشخاص و غیره،امکان ثبت تراکنش‌های مختلف از قبیل هزینه‌ها، درآمدها، انتقال، دریافت و غیره،امکان ثبت مغایرت‌گیری بانک و صندوق و کیف پول،امکان مشاهده گزارشات مختلف تجمیعی و ریز تراکنش‌ها،امکان تهیه پشتیبان به‌صورت دستی و خودکار،امکان تعیین افراد خانواده و ثبت تراکنش‌ها بر اساس ایشان،امکان مشاهده گزارش تراکنش‌ها بر اساس اعضای خانواده،امکان تهیه گزارش‌های بر اساس بازه‌های مختلف زمانی.

مخلص کلام و یک نتیجه‌گیری مهم

شما برای انجام کارهای حسابداری، می‌توانید از ابزار نرم‌افزار حسابداری استفاده کنید. این ابزار‌ها مسیر رسیدن شما را به هدفتان را هموارتر می‌کنند؛ درست مثل یک وسیله نقلیه که برای رسیدن به مقصد استفاده می‌کنید، در حالی که شما می‌توانید پیاده تا مقصد خود بروید؛ در حسابداری هم شما می‌توایند با تنها دفتر و سندها کار خود را انجام دهید اما همانطور که در مطلب مفصلاً توضیح داده شد، استفاده از نرم‌افزار حسابداری مزایایی دارد که سبک سنتی اصلاً ندارد.

علاوه بر نرم‌افزار حسابداری شما باید دانش و همچنین تجربه حسابداری هم داشته باشید، اگر برگردیم به همان مثال، شما برای اینکه به مقصد برسید، باید علاوه بر داشتن وسیله نقلیه، راندن آن را هم بلد باشید، در غیر این صورت به هدف خود نخواهید رسید؛ بنابراین برای انجام کارهای حسابداری کسب‌وکار شما دو راه بیشتر نمی‌ماند:به یادگیری حسابداری بپردازید.کار حسابداری خود را به شرکت‌های حسابداری بسپارید.

درباره نویسنده

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا