معرفی بهترین کتاب های حسابداری

معرفی بهترین کتاب های حسابداری

کتاب و کتاب‌خوانی روشی عالی برای افزایش سطح آگاهی و دانش است و از نظر مالی و هزینه نیز، بسیار به صرفه‌تر از هزینه کلاس‌های مختلف است. با خواندن کتاب های رشته حسابداری، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی اطلاعات بسیار زیادی به دست می‌آورید. به همین خاطر یکی از بهترین راه‌ها برای ارتقا مهارت‌های فردی در رشته حسابداری است و می‌توانید با خواندن آنها شانس استخدام خود برای فرصت های شغلی حسابداری و شغل های رشته حسابداری افزایش دهید.در این مقاله از موسسه حسابداری ماکان قرار است به معرفی بهترین کتاب های حسابداری بپردازیم.

کتاب های رشته حسابداری

تنها مشکل این است که تعداد کتاب های رشته حسابداری (Accountant) در بازار بسیار زیاد است و به همین دلیل انتخاب از میان آنها ممکن است سخت شود. به عنوان مثال با جستجو در فروشگاه‌های آنلاین فروش کتاب، ممکن است هزاران کتاب وجود داشته باشد و خب مسلما این موضوع کار شما را در انتخاب سخت می‌کند.حتی می‌توانید سراغ جستجو در گوگل نیز بروید، که این روش نیز ممکن است نتیجه دلخواه شما را نداشته باشد. کاری که ما انجام دادیم این است، که کتاب‌های خوب را یک جا و در قالب یک مقاله معرفی کنیم! در این مقاله همراه ما باشید و این موارد را به خاطر داشته باشید و در برنامه روزانه خود خواندن آنها را قرار دهید.

کتاب شاه کلید شخصی حسابداری

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که حسابداران و حتی افراد در دیگر مشاغل در برابر آن جبهه می‌گیرند، عدم انجام دادن کار رایگان برای افزایش تجربه و یادگیری در هر حرفه خصوصا حسابداری است.مدیران و کارفرمایان به دنبال این هستند که بهترین افراد را برای حسابداری و انجام کارهای مالیاتی خود پیدا کنند. این افراد را با مشورت از بهترین افراد در حیطه حسابداری و مالیاتی پیدا می‌کنند، اما آیا واقعا این افراد همان بهترین فرد برای این کارفرمایان هستند؟ آیا افراد حرفه‌ای که از چم و خم حسابداری آگاهی دارند، واقعا در بهترین مشاغل مشغول به کار هستند؟ فرق یک حسابدار حرفه‌ای و هوشمند با حسابدار ماشینی چیست؟

معرفی بهترین کتاب های حسابداری

طبق بررسی‌ها در بازار کار، متوجه شدیم که سپردن کار حسابداری به افراد در این بازار، با پرس و جوهای بسیار انجام می‌شود و هیچ کارفرمایی چشم بسته به دنبال حسابدار نمی‌رود. در واقع موضوع این است که حسابدار چگونه باید تجربه کسب کند و چگونه باید دانش خود را در این حیطه بالا ببرد، که کارفرمایان به آنها اعتماد کنند و برای کار در شرکت و سازمان خود به آنها پیشنهاد بدهند.کتاب شاه کلید شخصی حسابداری، ترفندهایی برای موفقیت در بازار کار حسابداری دارد و به شما آنها را می‌آموزد.

کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت

کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت، نگاهی عمیقی به رویکرد وارن بافت بر ارزش سرمایه گذاری دارد. به طور خاص، این کتاب بر تعیین ارزش ذاتی سهام تمرکز دارد. اما چرا ارزش ذاتی سهام برای سرمایه گذار مهم است؟ پاسخ را در این کتاب پیدا خواهید کرد. این کتاب جلد دوم از سه کتاب مورد علاقه و پرفروش وارن بافت در آمازون است.در این کتاب، شما می‌آموزید که چگونه مانند وارن بافت سهام انتخاب کنید، چگونه ارزش ذاتی سهام را با استفاده از دو روش در نیمه دوم کتاب محاسبه کنید. همچنین خوانندگان روش کاربردی برای خواندن صورت سود و زیان، خواندن ترازنامه، خواندن اظهارنامه جریان نقدی و محاسبه نسبت‌های مالی را یاد می‌گیرند.

اگر دانشجوی حسابداری هستید، حتماً نام صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان نقدی به گوشتان خورده است. برای اینکه به‌صورت کاملاً عملی و در دنیای واقعی از کاربرد صورت‌های مالی، پی ببرید، کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت به کمک شما خواهد آمد. این کتاب به‌طورکلی نحوه محاسبه ارزش ذاتی یک سهام را به شما یاد خواهد داد و همچنین می‌آموزید که چطور مثل وارن بافت یک سهام را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. این کتاب یکی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار سهام به شمار می‌آید.

کتاب کاربردی‌ترین مطالب و نکات حسابداری و مالیاتی ویژه بازار کار

کتاب کاربردی‌ترین مطالب و نکات حسابداری و مالیاتی ویژه بازار کار، کتاب علمی و کارگاهی است و توسط سجاد امدادی نوشته است. موضوع کلی کتاب درباره حسابداری، مدیریت مالی و اداری و خدمات مالی است.در این کتاب که به عنوان کتابی هم در حیطه یادگیری بعد از تحصیل و هم به عنوان منابع ارشد به شمار می‌آید، درباره مباحث کاربردی حسابداری مالی، قوانین و حسابداری مالیات بر ارزش افزوده، نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی، نحوه ارائه گزارش خرید و فروش، نکات کاربردی حسابداری حقوق و دستمزد، نحوه تحریر دفاتر قانونی و تکالیف مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی صحبت شده است.

به طور خلاصه این کتاب که یکی از منابع کارشناسی ارشد هم به شمار می‌آید، مباحثی که می‌پردازد عبارت‌اند از:مباحث کاربردی حسابداری مالی،قوانین و حسابداری مالیات بر ارزش‌افزوده،نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی،نحوه ارائه گزارش خریدوفروش،نکات کاربردی حسابداری حقوق و دستمزد،نحوه تحریر دفاتر قانونی،تکالیف مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی.

کتاب حسابداری ویژه بازار کار

کتاب حسابداری ویژه بازار کار، نوشته سینا چال اشتری است که در آن به مباحث ابتدایی و پیشرفته شغل حسابداری در بازار کار پرداخته است.در این کتاب سعی شده است تا درباره مفاهیم و موارد مهمی از حسابداری صحبت شود، که آنها را در دانشگاه یاد نمی‌دهند. یادگیری تمام فنون حسابداری برای ورود به بازار کار، برای هر حسابداری ضروری است. در این کتاب، تمام آنچه در حسابداری مهم است گردآوری شده و در اختیار علاقه‌مندان این رشته و حرفه قرار داده شده است.

هدف اصلی این کتاب این است که خواننده بتواند مهارتی نسبی از کلیه امور حسابداری را یاد بگیرد.کتاب حسابداری ویژه بازار کار، نوشته سینا جال اشتری تمام مفاهیم ضروری حسابداری که در بازار کار مورد نیاز است را در این کتاب یاد می‌دهد. از ابتدایی‌ترین مباحث تا پیشرفته‌ترین مباحث که در دانشگاه‌های یاد نمی‌دهند، را این کتاب به آنها پرداخته است.

کتاب حقوق و دستمزد طلایی

کتاب حقوق و دستمزد طلایی نوشته‌ی علی اثنا عشری، درباره نکات و تکنیک‌های حسابداری و تمام آنچه به حسابداری حقوق و دستمزد، مالیات حقوق، قوانین کار و بیمه مربوط می‌شود، صحبت می‌کند. نکته‌ها و ترفندهای حسابداری را باید با کار مداوم و همچنین خواندن کتاب‌هایی مانند این کتاب به دست آورید و با مطالعه این چنین کتاب‌هایی، می‌توانید کسب درآمد عالی از این رشته داشته باشید.

مخاطبان این کتاب تنها حسابداران، مدیر مالی و افراد این حوزه نیست و هر فردی با هر سمت شغل می‌تواند این کتاب را بخواند و درباره حق و حقوق خود اطلاعات کافی به دست آورد. حتی کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار را نیز دارند، می‌توانند با خواندن این کتاب در مورد فنون حسابداری حقوق و دستمزد و همچنین مالیات حقوق اطلاعات بسیار و مفیدی به دست آورند.

معرفی بهترین کتاب های حسابداری

کتاب کلید حسابداری در Excel

این کتاب می‌تواند هم برای سرمایه گذارها در بازارهای مالی مانند بازار بورس، دانشجویان رشته حسابداری و حسابداران سازمان‌ها یا شرکت‌ها مفید باشد و به آنها کمک کند که بهترین را در کار خود پیش بگیرند.به عنوان یک سرمایه گذار در بازارهای مالی می‌توانید با خواندن این کتاب سراغ نوشتن و تدوین برنامه‌ای بسیار حرفه‌ای برای تجزیه و تحلیل‌های خود بروید. همچنین به عنوان حسابدار شرکت، می‌تواند روند کاری خود را از حالت روتین به روشی حرفه‌ای تغییر دهید.اما این کتاب می‌تواند کتابی مفید و کاربردی برای دانشجویان رشته‌ی حسابداری باشد.

دانشجویان می‌توانند با خواندن این کتاب، به راحتی سراغ ساخت و مدیریت پرو‌ه‌های خود بروند.یادگیری حسابداری نیز مانند دیگر مشاغل و حرفه‌ها نیاز به تمرین و یادگیری فراوان دارد و تنها با گذراندن متون درسی در دانشگاه و گرفتن مدرک، نمی‌توان امیدوار به دانستن همه چیز بود. برای خواندن این کتاب حتما لازم است که با مفهوم کلی و پایه از نرم افزار اکسل آشنایی داشته باشید و بتوانید به خوبی فرمول سازی را در آن انجام دهید.

کتاب کاربرد رایانه در مدیریت و حسابداری

کتاب کاربرد رایانه در مدیریت و حسابداری به طور کلی درباره نحوه کار با نرم افزارهای اکسل و اکسس صحبت می‌کند و روش‌هایی در مورد پیاده‌ سازی سیستم‌های حقوق و دستمزد و همچنین حسابداری در این نرم افزارها ارائه می‌دهد.رمضان عباس نژادورزی، یوسف عباس نژادورزی و فاطمه عبدی سقاواز این کتاب را پس از سال‌ها تجربه در زمینه طراحی سیستم‌های مالی و حسابداری نوشتند و بسیاری آن را برای مدیریت مالی و حسابداری استفاده می‌کنند.در این کتاب اطلاعات و آموزش‌هایی در مورد سیستم‌های رایانه‌ای و کاربردهای آنها، کاربرد اکسل در مدیریت و حسابداری، کاربرد اکسس در مدیریت و حسابداری، کاربرد اینترنت را در مدیریت و حسابداری و ارسال پست الکترونیکی و دریافت ایمیل وجود دارد.

کتاب حسابداری به زبان آدمیزاد

این کتاب مختص مدیران، حسابداران، مشاوران مالی و صاحبان کسب و کار است. همان طور که از اسم آن پیداست، این کتاب با زبانی بسیار گیرا و همه فهم، مفاهیم اولیه حسابداری را به شما توضیح می‌دهد.

کتاب اصول حسابرسی به زبان ساده

کتاب پیش رو نوشته مهدی عیسی پور که در سال 97 منتشر شده است، به توضیح مفاهیم، شناخت و اندازه گیری در حسابداری، روش‌های حسابرسی و … پرداخته است. همان‌طور که می‌دانید  برای اینکه صورت‌های مالی شرکت یا سازمان، کاملاً درست و بدون هیچ خطایی باشد، حسابرسان موظف‌اند بر تمام عملکرد حسابرسان نظارت کنند.در نتیجه صورت‌های مالی شرکت قابل اتکا است و افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند، به این شرکت اطمینان بیشتری خواهند کرد. به همین منظور این کتاب هم یکی از بهترین کتاب‌ های حسابداری به شمار می‌آید.

کتاب حسابداری را از صفر بیاموزیم

این کتاب با استفاده از یک شیوه نوین آموزشی و با استفاده از ادبیات، رمان، تاریخ، جامعه شناسی، روان‌شناسی و اقتصاد، به آموزش حسابداری می‌پردازد. این کتاب مناسب افرادی است که با تازگی وارد رشته حسابداری شده‌اند و خواهان یادگیری مفاهیم حسابداری هستند.

کتاب اقتصاد مدیریت و حسابداری مالی

اقتصاد مدیریت و حسابداری مالی ام.کاسی ردی و اس. ساراس واتی ترجمه و تالیف دکتر محمدرضا شورورزی، کاملاً شما را با حسابداری مالی و اقتصاد مدیریت آشنا می‌کند تا در نتیجه بتوانید در تصمیمات مالی شرکت‌ها، به عنوان یک مدیر مالی یا مشاوره مالی، نقش آفرینی کنید.

کتاب تفسیر و به کارگیری استانداردهای حسابداری ایران

این کتاب پیش رو به توضیح مفاهیم نگه داشت سرمایه که در تعیین سود نقش مؤثری دارد، می‌پردازد. از آنجایی که تعیین سود با حفظ سرمایه شرکت‌ها، رابطه مستقیمی دارد، باید توزیع سود کنترل شود.

درباره نویسنده

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *