خدمات مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی یک چراغ راه برای انجام امور مالیاتی است که مدیران شرکتها قبل از شروع یک فعالیت تجاری یا راه اندازی کسب و کار با مشاوره مالیاتی، با تکالیف قانونی خود آشنا می شوند و چالش ها و مشکلات مالیاتی که در کارشان ممکن است بوجود بیاید را پیش بینی کرده و راه حل های مختلف را بررسی میکنند و بهترین تصمیم گیری میکنند. همچنین پرونده های مالیاتی شرکت به مشکل میخورد و یا احتمال پرداخت مالیات سنگین هست را با مشاوره مالیاتی دقیق و به موقع حل و فصل میکنند. مشاور مالیاتی در هر زمانی باید کنار مدیران باشد که پیشنهادات به موقعی از نظر مالی و مالیاتی ارائه دهد. چون با پیچیدگی مالیاتی زیادی که وجود دارد حتی ممکن است تداوم فعالیت یک کسب و کار را هم به خطر بیاندازد.

تکس

مشاوره مالیاتی چیست؟

تمامی شرکتها و افرادی که دارای پرونده مالیاتی هستند، به مشاوره مالیاتی نیاز دارند. مشاور مالیاتی، تکالیف قانونی شرکت را  مشخص کند. پرونده های مالیاتی سنوات گذشته را بررسی و نسبت به بسته شدن آن اقدام کند و جهت کاهش قانونی مالیات و جلوگیری از جرائم مالیاتی راهکارهای اصولی و قانونی ارائه کند و از خطرات قانونی پیشگیری کند.

مشاوره مالیاتی درستی به حسابدار شرکت ارائه دهد و خدمات مالیاتی که انجام میدهند را کنترل و بررسی کنند تا ایراداتی در خدمات مالیاتی وجود نداشته باشد. مشاوره مالیاتی، ارائه دهنده خط مشی مالیاتی و کنترل کننده خدمات مالیاتی شرکتها می باشد که اهمیت ویژه ای در روند صحیح مالیاتی دارد.

برخی از مدیران هنگامی که نسبت به برگ تشخیص مالیاتی اعتراض میکنند باید فردی همراه آنها باشد که آشنایی کامل به قوانین مالیاتی داشته باشد و از حق و حقوق آنان دفاع کند یا مشاوره مالیاتی به آنها بدهد تا بتوانند در هیئت های حل اختلاف مالیاتی پیروز شوند. وکیل مالیاتی انجام این امور مالیاتی را به عهده دارد. وکیل مالیاتی، مشاوره مالیاتی می دهد و در هیئت های حل اختلاف مالیاتی شرکت میکند و با ارئه لایحه مالیاتی از حق و حقوق مودی مالیاتی دفاع میکند.

 وکیل مالیاتی فردی است که آشنایی به قوانین مالیاتی ، قانون تجارت و دیگر قوانین مرتبط دارد و توانایی نوشتن لایحه مالیاتی هم دارد و یکی از وظایف مهم وکیل مالیاتی ، مشاوره مالیاتی قبل از انجام امور مالیاتی هست.

اشخاص مشمول مالیات

کاربرد مشاوره مالیاتی چیست؟

به مشاوره مالیاتی، از قبل تاسیس شرکت تا هنگامی که شرکت تداوم فعالیت دارد نیاز داریم. تمامی شرکت ها و موسساتی که حتی معاف از مالیات هستند به مشاوره مالیاتی نیاز دارند. موسسات معاف از مالیات به شرط انجام تکالیف قانونی معاف از مالیات هستند. در غیر اینصورت به عنوان یک شرکت با فعالیت تجاری لحاظ می گردد.

مشاوره مالیاتی در هنگام تاسیس شرکت با توجه به نوع فعالیت و حجم فعالیت پیشنهاد ثبت شرکت را ارائه میکند و همچنین در هنگام اجرای کار پیشنهادات مالیاتی جهت جلوگیری از جرائم مالیاتی و کاهش قانونی مالیات ارائه می دهد و در هنگام رسیدگی مالیاتی، در جلسه رسیدگی مالیاتی حضور یافته و از پرونده مالیاتی دفاع می کند و پس از دریافت برگ تشخیص مالیات، در صورت نیاز به اعتراض مالیاتی، پرونده مالیاتی را در هیئت های حل اختلاف مالیاتی مطرح میکند و با ارائه لایحه مالیاتی، ادله دفاعیه خود را مطرح کرده و از حق و حقوق مودی جهت پرداخت مالیات عادلانه دفاع خواهد کرد.

ویژگی یک مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی خبره؟

یک وکیل مالیاتی خبره، باید به قانون مالیاتهای مستقیم ، قانون تجارت ، قانون مالیات بر ارزش افزوده ، آئین نامه های اجرایی مالیاتی و قوانین مرتبط دیگر مسلط باشد و همچنین نکات و ارتباط بین قوانین را بداند تا بتواند لوایح مالیاتی درستی تحریر کند. علاوه بر آشنایی بر قوانین ، یک وکیل مالیاتی توانایی سخنرانی و سخنوری داشته باشد تا بتواند لوایح و دفاعیه خود را بطور شفاهی مطرح کند و قدرت چانه زنی بالا و اعتماد به نفس خوبی جهت دفاع داشته باشد. همچنین مسلط به تحریر و ویراستاری نامه های اداری داشته باشد. اما در کل یک وکیل مالیاتی باید روحیه جنگندگی بالا و پیگیری مناسبی نسبت به امور داشته باشد.

 

چرا مشاوره مالیاتی ماکان؟

شرکت حسابداری ماکان، قبل از بستن قرارداد مالیاتی با کارفرمایان و مودیان مالیاتی، مشاوره مالیاتی رایگان ارائه میکند و همچنین مشاوره مالیاتی رایگان تلفنی برای عموم ارائه میکند و تا هنگام بستن قرارداد مالیاتی مشاوره دقیق و کاربردی ارائه میکند تا بتواند از جرائم مالیاتی جلوگیری کند.

همچنین مشاوران مالیاتی ماکان با تکیه بر دانش و تجربه 10 ساله در زمینه مالیاتی و پیروز شدن در پرونده های مالیاتی بهترین مشاوره مالیاتی و لوایح مالیاتی به شما ارائه میکند تا بهترین نتیجه را دریافت کنید و همچنین تا حصول نتیجه پیگیری امور مالیاتی شما را انجام میدهند.

همکاری با شرکت ماکان

تیم متخصص

بکارگیری کارشناسان زبده و متبحر با کارایی بالا

وقت شناسی تیم حساب داری ماکان

تسریع در انجام

اجرای منظم و مدون امور مالی و حسابداری

ماکان | متمایز و منحصربفرد

الماس شرکت ماکان

تجربه کاری

+ 9 سال

کیس

مشتریان

500+ کسب و کار

زندگی

اعضای تیم

30+ متخصص

وب پیج

خدمات

10+ خدمت تخصصی

اسکرول به بالا