پرکردن اظهارنامه مالیاتی۹۹

با سلام خدمت کاربران گرامی و مودیان محترم، ۷ نکته کلیدی که هنگام پرکردن اظهارنامه مالیاتی۹۹ شرکت ها باید به آن توجه کنند را می خواهیم با هم مرور کنیم.

نکته اول از پرکردن اظهارنامه مالیاتی۹۹ این که میزان خرید و فروش دقیقا با مبلغ چهار فصل صورت معاملات فصلی برابر باشد، اطلاعیه طرف مقابل با میزان خرید و فروش ما باید باهم برابر باشد یا اگر مقایرتی دارد قبل از ارسال اظهارنامه مالیاتی بررسی شده و رفع گردد. مبلغ  حقوق و دستمزد با لیست بیمه و لیست مالیات بر حقوق شرکت برابر باشد.

حساب سازمان بر ارزش افزوده با اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده برابر باشد. این یعنی ما در بک آپ شرکت یک حسابی داریم تحت عنوان حساب سازمان بر ارزش افزوده، مبلغ مالیات و عوارض شرکت دقیقا با اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده شرکت باید تطابق داشته باشد. تاییدیه بدهکاران و بستانکاران قبل از ارسال اظهارنامه دریافت گشته و مطابقت داده شود و اگر مغایرتی دارد رفع شود.

 

نکته طلایی (حساب‌های بانکی شرکت)

یعنی در سال ۱۳۹۹ باید ما تمامی حسابهای بانکی را تک تک با گردش مالی آن در اظهارنامه ارسال کنیم پس قبل از ارسال اظهارنامه مالیاتی وارد سایت کد اقتصادی شرکت شده و تمام حساب های بانکی را تک تک اعلام می کنیم تا بتوانیم هنگام ارسال اظهارنامه حساب های بانکی شرکت را ثبت کنیم و نکته ای که باید به آن توجه کنیم گردش حساب بانکی در بکاپ، پرینت بانکی و اظهار نامه مالیاتی شرکت باید با هم برابر باشند.

 

موسسه و شرکت حسابداری ماکان!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *