تلاطم اوضاع اقتصادی امروز و رقابت گسترده در میدان کسب و کار؛ موفقیت و ادامه ی فعالیت اقتصادی بسیاری شرکت‌ها را با چالش‌های جدی روبه رو کرده است بطوریکه امروزه بدون بهره گیری از خدمات نوین حسابداری و مشاوره مالی که نقشه راه دقیقی برای سرمایه گذاریها و تصمیمات مالی ترسیم نماید.حضور موفق و مستدام در عرصه ی کسب و کار  غیر ممکن است.

برای تبیین دقیق نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری؛ابتدا لازم است به تعریف و تشریح مفاهیم مانند مشاوره مالی و مشاورمالی پرداخته و سپس با مرور اجمالی وظایف مشاوران حسابداری به تشریح  اهمیت  و چگونگی نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری بپردازیم.

 

مشاوره مالی چیست؟

پیچیدگی‌های رقابت در فضای کسب و کار امروز؛ مسائل مالی و اصول سرمایه گذاری را دستخوش تحولات چشمگیری نموده است. امروزه مدیریت امور مالی چیزی فراتر از خدمات حسابداری معمولی و مدیریت معاملات روزانه است.فعالیت  اقتصادی موفق و موثر در دنیای امروز مستلزم رصد دقیق و تجزیه و تحلیل درست و اصولی مسائل مختلف اقتصادی است.

مشاوره مالی در واقع فرایندی است که  طی آن  با بررسی و تحلیل وضعیت مالی حال حاضر شما، اهداف مد نظرتان، رصد دقیق مسائل اقتصادی روز و حتی در نظر گرفتن میزان تحمل ریسک مالی  شما؛ طرح و نقشه ای دقیق و حساب شده برای سرمایه گذاری موفق مالی به شما ارائه  می‌شود. با توجه به شرایط اقتصادی خاص و غیر قابل پیش بینی امروز نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری  در حفظ و رونق کسب و کار‌های موجود و سرمایه گذاری در طرح‌های زودبازده و سودمند؛ غیر قابل انکار است.

مشاور مالی کیست؟

مشاور مالی؛ کسی است که با تحلیل موارد موثر در سرمایه گذاری موفق و با در نظر گرفتن همه ی شرایط، راهی تضمینی برای رسیدن به اهداف مالی تان  پیشنهاد می‌دهد.حضور متخصصی که با بررسی دقیق و تحلیل شرایط اقتصادی روز، نیاز بازار را دریافته و در جهت رونق کسب و کار پیشنهادات موثر و مبتنی بر واقعیات ارائه دهد؛

مهمترین نیاز هر پروژه ی مالی است. با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در شرایط کنونی، مدیریت بهینه منابع مالی، پس‌انداز برای سرمایه‌گذاری، کاهش بار مالیاتی، بودجه‌بندی و تولید درآمد؛

مواردی است که باید تحت نظر مشاور مالی ماهر و متخصص به آنها پرداخت. نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری منحصر به ارائه مشاوره ی سرمایه گذاری نیست.  مشاور مالی در واقع قوی ترین پشتیبان شما در هنگام گرفتن تصمیمات مهم مالی و ترسیم گر نقشه ی راهی دقیق  برای موفقیت تضمینی در کسب و کار است.

مشاور مالی؛ کسی است که با تحلیل و در نظر گرفتن همه ی شرایط، راهی تضمینی برای رسیدن به اهداف مالی تان  پیشنهاد می‌دهد.

مشاوران حسابداری چه وظایفی دارند؟

با توجه به نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری؛ مشاوران حسابداری وظایفی فراتر از ارائه ی معمول خدمات حسابداری دارند.  مشاور حسابداری؛ موظف است  با اعمال نظارت‌های دقیق  بر کلیه فعالیت‌های مالی، امور حسابداری، کنترل دارایی‌های نقدی و غیر نقدی،بررسی آیین نامه‌ها و سیستم‌های مالی شرکت، تنظیم و ارائه گزارشات مالی، بررسی و پیشنهاد راهکار بهبود روند کاری و بودجه ی شرکت؛راهکارهای عملی برای استفاده بهینه از منابع جهت کسب بیشترین منافع و نیل به اهداف مهم مالی شرکت ارائه نماید.

مشاور مالی باید به روزترین اطلاعات را در زمینه ی سرمایه گذاریها و رونق کسب و کار کسب نموده و با  به کارگیری کلیه امکانات و اختیارات و تجزیه و تحلیل دقیق کلیه مسائل جاری مالی شرکت؛ راهی دقیق و عملی برای افزایش بهره وری پیشنهاد دهد و موجبات رونق روز افزون رشد و بالندگی فعالیت‌های اقتصادی شرکت را فراهم نماید.

مشکلات-نبود-مشاور-مالیلتی

در صورت نبود مشاور مالی چه مشکلاتی پیش می‌آید؟

در اقتصاد رقابتی و متلاطم   امروز هیچ کسب و کاری بدون داشتن تحلیل درست از اوضاع و ایده‌های نوآورانه که مبتنی بر واقعیات و شرایط مالی موجود باشد امکان  دوام  نخواهد داشت.  با توجه به شرایط غیر قابل پیش بینی کنونی نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری بسیار حساس و حیاتی است. در تلاطم اقتصاد بی ثبات امروز، بدون حضور مشاور مالی که با تجزیه تحلیل دقیق شرایط روز و  بررسی امکانات و منابع مالی موجود  راهکارهای نوآورانه و مفیدی برای بهبود عملکرد مالی و جلوگیری از اتلاف سرمایه ارائه دهد؛

بسیاری از کسب و کارها محکوم به شکستند. نبود مشاور مالی یعنی بی بهره ماندن از حضور  مشاور مالی خبره و متخصصی که تسلط کامل بر مسائل مالی و علم روز اقتصاد دارد و می‌تواند  با ارائه ی نظرات کامل و جامع  در مواقع حساس ضمن جلوگیری از ضررو زیان شرکت، رونق افزای فعالیت‌های مالی آن باشد.

نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری و رونق اقتصادی شرکت مانند نقش قطب نما و  راهنماست

مشاوران مالی چه نقش در پیشرفت شرکت دارند؟

با توجه به محدودیت منابع مالی  شرکت‌ها و بی ثباتی‌های اقتصادی که خطری بالقوه در حفظ و افزایش سرمایه محسوب می‌شود   نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری و رونق اقتصادی شرکت  غیر قابل انکار است. مشاوران مالی با رصد کامل  شرایط و تجزیه تحلیل اصولی و  برنامه ریزی دقیق امکان اتخاذ استراتژی‌ها و جهت‌گیری‌های درست در سرمایه‌گذاری‌ها و انجام کارهای اقتصادی را فراهم نموده و با به کارگیری به روز ترین فناوری‌های موجود سیستم عملکرد مالی را بهبود بخشیده و باعث می‌شوند شرکت‌ها با بهره گیری  حداکثری از  امکانات، دارایی‌ها و منابع قابل حصول، به بالاترین اثربخشی دست پیدا کنند.

نقش مشاوران مالی در بهبود خدمات حسابداری و رونق اقتصادی شرکت مانند نقش قطب نما و  راهنماست مسلما بدون حضور راهنما و قطب نمای کارآمد به سلامت عبور کردن از دریای پر تلاطم اقتصاد ممکن نخواهد بود.

برای تاختن در میدان کسب و کار امروز،  همگام شدن با شرایط و فناوری‌های موجود  گریز ناپذیر است.  برای موفقیت در هر عرصه ای باید مجهز به تجهیزات و علم  روز بود.  فعالیت اقتصادی موفق و پیشرو در دنیای امروز  نیز مستلزم به کارگیری نظر مشاور مالی است. فردی  مجهز به علم روز خلاقیت و نگاهی نو به فضای کسب و کار که در علاوه بر بهبود عملکرد مالی شرکت در مواقع بحران نیز با ارائه راهکارهای عملی و سودمند موجبات برون رفت از بحران را فراهم آورد.

 

شرکت و موسسه حسابداری ماکان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *