لیست موسسات حسابداری

همیشه دغدغه مدیران شرکت‌ها و موسسات، انتخاب یک موسسه حسابداری مناسب از بین لیست موسسات حسابداری است.

در این مقاله ما سعی داریم که نقاط قوت موسسات حسابداری و شرکت های حسابداری را بگوییم تا مدیران همواره بتوانند به راحتی از بین لیست موسسات حسابداری ، یک شرکت حسابداری مناسب شرکت خودشان را انتخاب نمایند.

نقاط قوت موسسات حسابداری

همیشه این سوال پیش می آید که چه شرکتی مناسب کار و فعالیتمان هست و با توجه به نوع کار حسابداری و مالیاتی نمیتوان عملکرد و روند کاری موسسه مد نظر را بررسی کرد چون رسیدگی‌های مالیاتی حدود یکسال پس از پایان سال مالی انجام می شود و نمیتوانیم عملکرد دقیق موسسه را ارزیابی کنیم و به همین علت ابتدا نقاط قوت موسسات حسابداری را میگوییم و سپس روش های انتخاب را میگوییم تا بتوانیم از بین لیست موسسات حسابداری یکی را به درستی انتخاب کنیم.

نقاط قوت

پرسنل و کارشناسان مالی و مالیاتی

حسن شهرت موسسه حسابداری

سوابق مدیران و اعضای هیئت مدیره

مشتریان موسسه و سوابق کاری

رزومه مناسب در پرونده های انجام شده

صداقت و اعتبار در گفتار در جلسات

مشاوره مالیاتی مناسب قبل از عقد قرارداد

البته تمامی این نقاط به تنهایی نمیتواند شرکت حسابداری را از لیست موسسات حسابداری متمایز کند چون شرکت‌ها و موسسات باید به این موضوع توجه کنند که باید مناسب با حجم و فعالیت خود شرکت حسابداری مناسب خود را انتخاب کنند تا هزینه مناسب خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی مناسبی دریافت کنند.

با توجه به اینکه شرکت‌های حسابداری بسیاری در تهران وجود دارند همین امر انتخاب آن را سخت کرده است و توجه به شرکت حسابداری مناسب ، اهمیت ویژه ای دارد که باید به آن توجه داشته باشیم.

پیشنهاد ما این است که در ابتدا طی جلسه حضوری در مورد پرونده تان مشاوره بگیرید و جلسه مشاوره را به خوبی آنالیز کنید که آیا مشاوره ای مه به شما داده اند کاملا مناسب هست یا نه!

سپس با پرسنل یا کارشناسی که قرار است پرونده شما را انجام بدهد نشستی بگذارید و بررسی کنید که آیا آن فرد توانایی انجام پرونده شما را دارد.

بعد انجام مسایل بالا با برخی از مشتریان آن موسسه که فعالیت کاری نزدیک به شما را دارد صحبت کنید که ببینید عملکرد مناسبی دارند یا نه!

و سپس پیش نویس قراردادی دریافت کنید که آیا قرارداد فی ما بین منصفانه و عادلانه ای هست یا نه!

و در انتها نسبت به همکاری و بستن قرارداد اقدام کنید.

شرکت و موسسه حسابداری ماکان!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *