تعرفه خدمات مالی و مالیاتی چقدر است؟

تعرفه خدمات مالی و مالیاتی با توجه به شرایط مختلف و نوع شرکت و حجم فهالیت محاسبه می شود. در این مقاله سعی داریم که نحوه قیمت گذاری و تعرفه خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی را بصورت کامل شرح دهیم که کارفرمایان و حسابداران تا به میزان هزینه خدمات مالی و مالیاتی اطلاع یابند.

همچنین مدیران شرکتها  در بودجه بندی های خود هزینه مشاوره مالیاتی و خدمات مالی و مالیاتی را لحاظ کنند.

البته همیشه این جمله را شنیدیم که ” حسابداری هزینه نیست” اما به هر حال هزینه خدمات حسابداری و مالیاتی با توجه به شرایط اقتصادی کنونی چشم گیر می باشد.

برای محاسبه تعرفه خدمات مالی و مالیاتی باید به دو نکته مهم توجه کرد تا بتوان بعد از پاسخ دادن به سوالات زیر میزان تعرفه خدمات مالی و مالیاتی را محاسبه کنیم.

۱- چه خدمات حسابداری یا خدمات مالیاتی دریافت میکنیم؟

۲- چه شرکت حسابداری یا موسسه حسابداری را انتخاب میکنیم؟

برای همین موضوع میخواهیم برای پاسخ به سوالات فوق مقداری شرح دهیم و جزییات بیشتری را مطرح کنیم.

چه خدمات حسابداری یا خدمات مالیاتی دریافت میکنیم؟

باید ابتدا لیست خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی مورد نیاز را تهیه کنیم و با توجه به حجم فعالیت و نوع شرکت ، خدمات را دریافت کنیم. برای مثال وقتی گردش مالی بالا یا الزامات قانونی و حتی تصویب هیئت مدیره وجود ندارد ، نیازی به حسابرسی صورت های مالی نیست.

چه شرکت حسابداری یا موسسه حسابداری را انتخاب میکنیم؟

با توجه به نوع شرکت و حجم فعالیتمان شرکت حسابداری یا موسسه حسابداری را انتخاب کنیم. تاکید این موضوع بر این است که هر شرکت حسابداری با توجه به کیفیت و گرید موسسه تعرفه خدمات مالی و مالیاتی متفاوتی دارند. برای مثال شرکت های حسابداری با گرید الف مسلما هزینه بالایی دارند. اما به این معنا نیست که کیفیت مطلوبی را دریافت نکنیم. پس از موسسات حسابداری استفاده کنیم که هزینه کمتری اما کیفیت مطلوبی ارائه دهد.

با توجه به توضیحات داده شده می توانید تعرفه خدمات مالی و مالیاتی خود را از کارشناسان شرکت حسابداری ماکان بخواهید و از مشاوره مالیاتی رایگان بهره ببرید.

تماس با ما

تلفن : ۶۶۳۵۷۹۹۲-۰۲۱        ۶۵۸۲۱۱۰۶-۰۲۱

تلگرام و واتساپ : ۱۷۴۵۵۹۲-۰۹۰۲

آیدی تلگرام : [email protected]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *