سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه و تو این بازه زمانی ارسال اظهارنامه های مالیاتی پر انرژی و سرحال باشید.برخی دوستان از من سوال می‌پرسند که چه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول حسابرسی صورتهای مالی هستند.

امروز می‌خواهیم اشخاص حقیقی و حقوقی که مشمول صورتهای مالی هستند رو و در کنارش نکات مهم مربوط به ماده ۲۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم را به شما آموزش بدهیم.

تمامی شرکت‌های پذیرفته شده یا متقاضی پذیرش در بورس اوراق بهادار مشمول ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده هستند. اشخاصی که شامل شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی تو ایران هستند مشمول صورتهای مالی هستند. همچنین تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که طبق آخرین اظهار مالیاتی درآمد ناخالص آنها بیش از ۵۰ میلیارد ریال یا ۵ میلیارد تومان و یا سمت راست ترازنامه بیش از ۸۰ میلیارد ریال ۸ میلیارد تومن باشد

نکات مهمی که باید بدونید اینکه پس از پایان مهلت اظهارنامه مالیاتی ما سه ماه فرصت داریم که صورت‌های مالی حسابرسی شده را به اداره امور مالیاتی تحویل بدهیم و رسید آن را دریافت کنیم و در صورت عدم تحویل به موقع یا عدم حسابرسی صورت‌های مالی ۲۰ درصد مالیات متعلقه پس از رسیدگی مالیاتی جریمه میشویم .

هر گونه سوال یا مشکلی در مورد حسابرسی صورتهای مالی داشتید زیر همین پست درج کنید ما حتما به شما پاسخ می‌دهیم.

خیلی ممنونم که همراه ما هستید.
شرکت و موسسه حسابداری ماکان!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *