مقاله

چرا مشاوره مالیاتی بگیریم؟!

مشاوره مالیاتی رایگان

چرا مشاوره مالیاتی بگیریم؟!

قبل از اینکه در مورد مشاوره مالیاتی (مشاوره مالیاتی رایگان) صحبت کنیم. ابتدا از چند تا پرسش شروع میکنیم تا این موضوع را بهتر بیان کنیم و معنای واقعی این کلمه مشخص گردد.

 • مشاوره مالیاتی چیست؟
 • چه افراد یا شرکتهایی باید مشاوره مالیاتی بگیرند؟
 • چه موقعی باید مشاوره مالیاتی بگیریم؟
 • در مشاوره مالیاتی چه مسائلی بازگو می شود؟

حالا می توانیم راحتتر در مورد این موضوع صحبت کنیم چون مشخص شد که هدف از مشاوره مالیاتی چیست و چه کمکی به ما میکند.

مشاوره مالیاتی رایگان

شرکت ها و حسابداران قبل از شروع فرایند مالی برای اینکه بدانند واحد تجاریشان مشمول چه مالیاتی هستند. رسیدگی شان به چه نحوی انجام می شود. به چه صورت می توانند از جرائم و مالیات سنگین شان که ممکن است متحمل آن شوند، مشاوره مالیاتی (مشاوره مالیاتی رایگان) میگیرند.

با نکات ریز مالیاتی در بخش های تحریر دفاتر قانونی ، جمع کردن اسناد حسابداری و صورت معاملات فصلی و ارزش افزوده و … آشنا می شوند.این امر باعث می شود که بتوانند سیستم مالی خود را بگونه ای کدینگ کنند که به راحتی این مشائل را حل و فصل نمایند.

برخی شرکت ها و موسسات پس از رسیدگی و مشاهده مبلغ مالیات مطالبه شده ،  مسلما شوکه خواهند شد. به همین منظور نیازمند مشاوره مالیاتی پس از دریافت برگ تشخیص می باشند تا بتوانند در هیئت های حل اختلاف مالیاتی نسبت به رای صادر شده دفاع نمایند و مالیات مورد انتظار خود را پرداخت نمایند.

اما همیشه این موضوع را مطرح میکنیم پیشگیری بهتر از درمان است پس معقولانه هست که قبل از اینکه مشمول جرایم مالیاتی شویم و مالیات های زیادی پرداخت کنیم بهتر است که خدمات مالی و مالیاتی صحیحی انجام دهیم ، در موعد مقرر تکالیف مالیاتی شرکت خود را انجام دهیم.

این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه در هنگام دادرسی با برنامه و اشنایی بیشتر نسبت به دفاع خود اقدام کنند. به همین منظور در مشاوره های مالیاتی و مالی راهکارهای مناسب جستجو می شود و لایحه دفاعیه مالیاتی تنظیم میگردد و در اختیار شرکتها جهت کاهش مالیات قرار داده می شود.

به همین منظور به تمامی شرکت ها و موسسات توصیه می شود که قبل از شروع تجارت خود سیستم مالی و مالیاتی خود را بهبود ببخشند تا از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوند ، جلوگیری کنند.به همین منظور شرکت حسابداری ماکان مشاوره مالیاتی رایگان و مشاوره حسابداری به صورت تلفنی و تلگرامی به شرکت ها و موسسات ارائه می دهد.

منبع : موسسه حسابداری ماکان

5 thoughts on “چرا مشاوره مالیاتی بگیریم؟!

 1. حسن گفت:

  با عرض سلام خدمت شما من یک سوال داشتم در مورد معافیت مالیاتی و سوالم این هست که آیا برای مثال یک مغازه بزرگ لوازم خانگی که سالیانه حدود ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون مالیات می دهد اگر در احداث یک باشگاه ورزشی کمک مالی بکند یا یک باشگاه ورزشی احداث کند به مقدار هزینه هایی که در راستای هزینه به احداث این باشگاه هزینه کرده از مالیات معاف خواهد شد یا خیر ؟ واگر می شود طبق کدام بند و تبصره قانون باتشکر از راهنمایی شما

 2. طهرانی گفت:

  سلام
  در نوشتن دفتر کل دچار اشتباهی شدم که نمیدونم چطور برطرف میشه
  یک سرفصل رو بدون اینکه سند تراز رو واردش کنم زیرش خط کشیدم
  چاره ای داره؟ میشه کمکم کنین؟ ممنون

  1. پدرام خوشدل گفت:

   سلام
   شما در صفحه دیگری از دفتر کل منقول از صفحه نامبرده بزنید و ادامه دفاتر رو بمویسید.اینجوری دفاترتون رد نمیشه

 3. محمد گفت:

  سلام
  بنده کارفرمایی دارم که به صورت حق العمل هزینه پیگیری کارها را به من می دهد.
  نحوه محاسبه حق العمل بر مبنای تناژ تولید موادی است که توسط کارخانجات مستقر در ایران انجام می شود محاسبه می گردد. به طور مثال با پیگیری های بنده ۳ تن مواد معدنی تولید می شود و به خارج از کشور صادر می شود. در این پروسه شرکت تولیدی سنگ معدن مالیات پرداخت می کند هزینه های گمرک و دیگر هزینه ها را پرداخت می کنند بنده نیز پیگیر تهیه ماشین محاسبه مقدار تناژ خروجی از کشور و دیگر موارد هستم. بر مبنای هر تن به من فرض کنید ۱۰۰۰ تومان از خارج از کشور واریز می گردد.آیا برای واریزی پول بنده به حسابم مالیاتی تعلق می گیرد؟ در صورتی که من شرکت نیستم و یک فرد هستم.

  1. پدرام خوشدل گفت:

   با سلام.
   این مورد شما خاص هست اما هر پولی به شما واریز می شود خارج از معافیتها مشمول مالیات می شود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم با مشاوران ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.
   ۰۲۱۶۶۱۹۸۱۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *